· Reading Time: 3 minutes

December a s ním aj Vianoce a Nový rok je už za nami. Miesto Vianočného decembra, kde by sme sa zvyčajne prechádzali na námestiach so stánkami, klasickým Vianočným trhovým jedlom a pili by sme Vianočný punč alebo varené víno, väčšina z nás prežila toto obdobie doma, vďaka Corone. Hrozili nám tvrdé lockdowny, ale napokon z toho bol veľmi mierny lockdown a prakticky sme mohli ísť na chaty alebo sa ísť lyžovať.

 

 

Vianočný čas

Tento rok som lyžovanie vynechala. Myslím, že aj minulý rok som sa nebola lyžovať, avšak roky pred tým som sa lyžovala až, až… Tento rok som Vianoce prežila na chate ako zvyčajne každý rok a na Nový rok som bola doma. Vianočný čas mi ubehol pomerne dosť rýchlo a nejako som si ani úplne neuvedomila, že sú Vianoce. Asi to súvisí s tou nevianočnou náladou všade okolo nás. Domov sme si kúpili 3 metrový Vianočný stromček a ten mi urobil asi najväčšiu Vianočnú náladu z celého tohoto obdobia, keďže krásne svieti a je veľký.

„Vianoce nie sú časom, ani obdobím, ale stavom mysle. Šírenie pokoja, dobra a množstvo vďaky, sú tým skutočným duchom Vianoc.“ – Calvin Coolidge

 

 

Nový rok

Na Nový Rok som bola doma s Robom a s mačkami – Nancy a Ramona. Mali sme kľudný Nový Rok, žiadne vystrájanie, pitie (iba šampanské) a žiadne kamarátske zábavy. Videli sme ohňostroje z okna, pretože nie som zástancom zábavnej pyrotechniky hlavne kvôli zvieratám. Zvieratá vnútri si my majitelia ešte postrážime, zabezpečíme prípadne ich ukľudníme, ale zvieratá vonku v prírode sa nemajú kam schovať, nevedia čo sa deje, čo to počujú za zvuky, a tak sa veľmi boja. Taktiež aj do lampiónov šťastia sa môžu vtáky, ktoré lietajú zamotať a môžu uhynúť, pretože sa sami nevedia z tej drôtenej konštrukcie vymotať. Nancy a Ramona sa minulý rok ohňostroju veľmi báli, ale to bol aj omnoho väčší ako bol teraz. Tento rok to zvládali pomerne dobre.

 

Ako na Nový Rok, tak po celý rok.

 

Rok 2020 je za nami. Dúfam, že každý tento rok prežil aspoň ako tak podľa predstáv, aj keď viem, že Corona, rôzne opatrenia, lockdowny nám ho sťažili, ale myslím si, že každý z nám, keď sa pozrie nazad, tak si pripomenie nejakú peknú spomienku. Rok 2021 je pred nami a všetci dúfame, že bude lepší, úspešnejší, krajší, tak si ho poďme “budovať” podľa vlastných predstáv. Šťastný Nový Rok 2021 ! <3

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *