Poďme spolu cvičiť…

· Reading Time: 2 minutes

 

Ako vznikol tento nápad ?!

Zlenivela som. Ako sa začala karanténa, tak som mala v sebe motiváciu ešte cvičiť. Cvičila som aktívne už 3. mesiac skoro každý deň. Snažila som sa, aby som si každý deň pripravila pre seba niečo nové a prekonala sa, no moja lenivosť nado mnou žiaľ zvíťazila.

Je takmer skoro koniec mája a uvedomila som si, že by som už naozaj s tým niečo mala robiť. Premýšľala som, ako sa znovu prinútiť cvičiť, keďže milujem pohyb, milujem šport, milujem mať svaly. Milujem to, ale už nemám motiváciu. Niekoľko rokov som cvičila, pretože ma to bavilo, napĺňalo, ale zároveň to bola moja povinnosť. Zažila som svoju najlepšiu formu, keď som mala 19 rokov. Mala som rôzne tréningy 2-3x do dňa. Bavilo ma to, napĺňalo, zamestnávalo mi to hlavu a môj časový harmonogram. Keď som prestala cvičiť voltíž, tak som si chcela oddýchnuť. Bolo to aj kvôli zraneniam, ktoré potrebovali kľudový režim niekedy už veľmi, veľmi dávno, ale bolo to, aj, preto, že celkovo moje telo potrebovalo oddych a zregenerovať sa. Po tomto sa ťažko začne cvičiť späť, teda aspoň pre mňa. Vždy mi to vydrží tak pár mesiacov. No prišla som na niečo, čo by ma mohlo nejako udržať pri cvičení dlhšie, a to tak, že každý deň si niečo z môjho dňa natočím a potom z toho spravím video “1st week, 2nd week” a tak ďalej. Uvidím aspoň môj posun vpred a zároveň sem môžem dať nejaké typy, ktoré som sa za tie roky naučila od rôznych trénerov alebo aj sama.

Každý deň niečo…

Nezáleží od toho či to bude posilovanie s činkami, s vlastným telom, beh, yoga alebo dlhá chôdza. Dôležité je, že vykonáme nejakú aktivitu, ktorá nám pomôže. Ja som už začala. Presne včera 19.5. 2020. Bola som na prechádzke so psom 3,5 hodiny. Prešla som asi minimálne 8 km. Aktuálne mám miernu svalovku na nohách. Dôležité je si na to navyknúť a neprestať…

Love, Lulu

Myšlienky a vibrácie

· Reading Time: 3 minutes

Zákon príťažlivosti

Je vesmír nekonečný? Inteligentný? Prečo majú vesmírne telesá, hviezdy a planéty vlastné obežné dráhy? A, čo vieme o zakrivení času a o čiernych dierach?

 

Poďme sa na to pozrieť očami kvantových fyzikov. Kvantová fyzika nám vraví, že všetko je tvorené z nejakých energií – vibrácií. Počítač, na ktorom toto práve čítate je vlastne nejaká vibrácia.

The 5th dimension is depicted in a 4 dimensional tesseract visualised  in a 3 dimensional perspective, show in 2 dimensional screen and emphasizes how 1 concept transcends them all…

Pozrime sa  na silu myšlienky. Myšlienka je tiež nejakou formou vibrácie, ktorá má svoju určitú energiu či už kladnú alebo zápornú, tú jej udávame my sami. Stalo sa vám niekedy, že vaša nálada bola dlhodobo mizerná, zlá a zrazu sa Vám začal život rúcať pred očami? Určite ste sa s tým stretli. Deje sa to v podstate, preto, pretože vaše frekvencie sú naladené nízko, veľmi nízko a vaše myšlienky sú na tom rovnako nízko, tým pádom si nemôžete k sebe priťahovať pozitívne veci. Samozrejme, že tento stav má aj opačný efekt a funguje to tak, keď sme šťastní a všetko nám vychádza podľa predstáv. Láska má frekvenciu 150 Hz. Určite ste už boli zamilovaný a cítili ste sa nadpriemerne úžasne, neprekonateľne, celý deň ste mali úsmev na tvári, však? Presne to sú tie vysoké a dobré vibrácie, ktoré by sme podľa mňa v živote mali vyhľadávať a držať sa ich.

Love is the one thing we ´re capable of perceiving that transcends dimensions of time and space. – INTERSTELLAR

Viete o tom, že aj vesmír a Zem majú svoje frekvencie vibrácií? Vesmír vibruje na frekvencii 432 Hz. Zem sa pomaly, ale isto údajne previbruváva vyššie, preto môžeme vidieť, teda aspoň ja to vidím, že niektorí moji známi sa začali pomaly, ale isto duchovne prebúdzať a vlastne aj ja sama som si uvedomila, že som vystúpila z toho celého „matrixového“ diania a posunula som sa vyššie. Takisto z týchto dôvodov môžeme pozorovať, že sa vo svete deje čoraz viac a viac prírodných katastrof. Vesmír nám tým chce niečo povedať, ale to či si to ľudstvo uvedomí nevie nikto z nás. Určitá časť populácie určite áno a tá časť ľudstva bude dúfajme ťahať vibrácie vyššie.

 

zdroj: Pinterest.com

Love, Lulu

Meditovanie

· Reading Time: 3 minutes

QUIET THE MIND and the soul will speak. – Buddha

 

Meditovanie som nikdy nepokladala za potrebné činnosti v živote. Keď si to vezmem spätne, tak ani neviem presne kedy a, ako som sa k tejto činnosti dostala. Viem, že mi to trvalo dlhší čas, kým som tomu prišla na chuť. Zo začiatku som v meditácii zotrvala maximálne 5 minút a aj to ma už veľmi nebavilo a hlavou mi prešlo tak 1000 myšlienok. Vtedy som meditovala dosť sporadicky. Raz za mesiac – dva, keď mi napadlo, že chcem skúsiť upriamiť svoje myšlienky. Bolo to veľmi ťažké a aj stále to je veľmi ťažké sa sústrediť na seba a nepremýšľať nad ničím iným. Ak som sa rozhodla meditovať, tak som si pustila na YouTube vedené meditácie, aby to bolo pre mňa ľahšie. Približne posledné 3 mesiace túto činnosť vykonávam aktívne priemerne tak 3-4x do týždňa. Keď mám chuť, tak si stále púšťam vedené meditácie, pretože mi pomáhajú lepšie sa sústrediť a vizualizovať. Chodievam meditovať aj do prírody, kde je to podľa môjho názoru omnoho silnejšie. Viem, že je ťažké sa sústrediť na nič, tmu, no je veľmi dôležité vnímať samého seba, svoj dych a uvedomovať si to. Vibrácie, ktoré prechádzajú počas meditácie telom sú silné. Počas meditácie telo vibruje na najvyšších vibráciách a vibrácie nám pomáhajú sa naladiť na vyššiu životnú dráhu. Meditácia nám pomáha obnoviť kontakt s nami samými resp. so svojim vyšším ja. Taktiež sa nám zlepší intuícia a začne sa v nás prebúdzať  naša vnútorná energia. Meditáciu robím, keď mám ťažší deň alebo sa emočne necítim veľmi dobre, ale taktiež, aj keď som oddýchnutá a mám dobrú náladu. Niektoré dni to ide ľahšie a niektoré zasa ťažšie, je to úplne normálne. Meditujem približne 10-20 minút a snažím sa z toho vyťažiť, čo najviac tzn. sústredím sa na samú seba. Občas počas meditácie aj vizualizujem. Rozprávam sa so svojim vyšším ja a hľadám odpovede na moje otázky alebo sa len pýtam sa svoju budúcnosť. Počas týchto posledných dní, čo meditujem viac-menej v prírode, tak som začala pociťovať, kedy mám prijímať vesmírnu energiu a kedy mám samú seba uzemňovať. Je to zaujímavé a nikdy predtým som si nemyslela, že dokážem svoje myšlienky upriamiť v podstate na nič. No je to ako čokoľvek iné, treba to trénovať a pôjde to každému z nás.

 

Meditácia pomáha:

  • Znížiť stres
  • Reguluje úzkosť
  • Podporuje emocionálne zdravie
  • Zvyšuje sebapoznanie
  • Predlžuje dobu pozornosti
  • Pomáha v boji proti závislostiam
  • Zlepšuje spánok

 

Life is a mystery – mystery of beauty, bliss and divinity. Meditation is the art of unfolding that mystery. – Amit Ray

zdroj: Pinterest.com

Love, Lulu