· Reading Time: 2 minutes

 

Zelený jačmeň pochádza z bývalého sladkovodného jazera v americkom Utahu. Nachádza sa v ňom celý rad vitamínov, dôležité aminokyseliny, minerály, enzýmy a antioxidanty. Zelený jačmeň je bohatý na enzými.  Jeho konzumácia prispieva k vylučovaniu zaťažujúcich látok z tela. Jačmeň je detoxikačnou potravinou, ktorá pomáha prečistiť organizmus. Zelený jačmeň obsahuje viac ako desať druhov aminokyselín a 9 esenciálnych aminokyselín. Jačmeň je tiež dobrým zdrojom kyseliny listovej, niacínu, medi, selénu a mangánu, a tiež obsahuje fosfor, vápnik, vitamín C, kyselinu pantoténovú, tiamín, riboflavín, vitamín B6, železo, draslík a zinok. Beta-karotén a vitamín E.

Benefity:

  • Zlepšuje elasticitu pokožky– zelený jačmeň obsahuje viac vápnika ako kravské mlieko.
  • Anti-aging účinky– má silné anti-oxidačné účinky.
  • Detoxikačný a očisťujúci účinok– zelený jačmeň pomáha prečistiť krv a bunky vrátane kožných sú tak lepšie okysličované a vyživované. Detoxikačný účinok zbavuje aj pokožku toxínov.
  • Regeneračné účinky –Zelený jačmeň urýchľuje regeneráciu aj kožných buniek.
  • Proti-zápalové účinky– pomáha zmierniť zápalové prejavy kože a užívajú ho aj pri ochoreniach ako sú psoriázy, dermatitídy.

Túto masku môžete používať kľudne aj celých 6 mesiacov a verím, že Vám pomôže.

Príprava:

Do misky si dáme malú odmerku jačmeňa. Pridáme trochu vody, tak, aby nám z toho vznikla hustejšia zmes. Ak zmes nie je moc hustá, tak tam pridajte ešte jačmeň a dobre to rozmiešajte. Zmes následne nanesieme na pleť pomocou ruky alebo kozmetického tampona. Na pleti jačmeň necháme tak dlho, pokiaľ necítime, že už uschol. Následne ho dôkladne umyjeme pomocou vody. Dôkladne je zvýraznené z dôvodu, že pri nedôkladnom umytí Vám môže zanechať zelený nádych pleti. Enjoy it.

Love, Lulu