Koniec leta…

· Reading Time: 1 minute

Letné prázdniny sa už skončili a sa ešte len ukončujú a začína škola. Škola mi začína približne o týždeň. Nie som z toho veľmi nadšená ale čo už. Prázdniny som nejako prežila. Už som sa aj dosť nudila, hlavne teraz posledné 2 týždne je to extrém. Bola som na pár výletoch. Možno z nich pridám nejaké články a fotky, ale úprimne, nechcelo sa mi ani len písať blog cez prázdniny v tom teple. Navyše nejaký čas mi blog ani nefungoval a potom som na blog aj zabudla. Konečne sa blíži moje obľúbené ročné obdobie jeseň. Vtedy asi ožívam a viem fungovať.

Čo je nové?

Koncom prázdnin sa mi zrysovala skvelá “práca-brigádička” a veľmi sa z toho teším! Určite sem budem prispievať aj fotkami 4-nohých zvieratiek a mňa, alebo nejakými tipmi :). Konský nadšenci sa môžete možno aj tešiť.

Micky, Nancynka a Ramonka sa majú skvele, leto prežili statočne a dokonca po tej sterilizácii už začali konečne aj priberať :).

https://www.instagram.com/p/CTw4A8ZsuWy/

S mačkami na Nitrianskej Kalvárii

· Reading Time: 2 minutes

Cez víkend sme boli s mačkami na výlete. Ako inak, šli v našom mačacom batohu, akurát, že Nancynku som celý čas brala na rukách hore aj dole vďaka Ramonkinmu skvelému nápadu tlačenia sa na seba. Nancy to zvládla ako profíčka, pekne držala na rukách a pozerala okolie, zrejme sa jej nosenie na rukách páčilo. Ak, by šla po svojich nohách, tak by sme tam neprišli ani za 3 dni, pretože by sa ostala pásť na tráve ako koník.

No viac z výletu nájdete na fotkách :).

 

 

Zima ešte neodišla…

· Reading Time: 2 minutes

Dnes, teda v sobotu som bola na menšej prechádzke po dňoch strávených nad školou.

 

Čo je nové?

Budúci týždeň pravdepodobne v utorok čaká moje micky Nancy a Ramonu sterilizácia. Dúfam, naozaj dúfam, aby to dopadlo, čo najlepšie a nevyskytli sa komplikácie… Zbytok týždňa sa budem musieť o ne starať, hlavne, aby si nevylízali a nepotrhali/nevybrali stehy. Som zvedavá, ako vydržia mať hladovku, keďže ju ešte nikdy nebolo potrebné mať a hlavne práve v tomto období jedia naozaj veľa. No, posledná Nancynkyna ruja ma extrémne vynervovala a už sa to nedá odkladať. Ďalšiu jej ruju by som už zrejme nezvládla. Rami je o niečo znesiteľnejšia. Každopádne, držte nám všetci palce, aby sme to všetky tri zvládli…:)

Slnečné lúče po zime…

· Reading Time: 1 minute

Po mrazivých a zasnežených dňoch konečne prišla jar. Prišla nečakane o niečo skôr, ale to mi prišlo práve vhod a mohla som ísť na bicykel. V škole mám športový predmet, kde musím splniť niekoľko hodín bicyklovania za semester. Vďaka tomuto som za 2 dni spravila asi svoje vlastné rekordy v počte kilometrov. Bicyklovanie ma až tak veľmi nebaví, ale v tejto dobe sa teším aj z toho, že som v prírode na bicykli, aj keď by som omnoho radšej bola na koni. Príroda sa pomaly už zobúdza zo zimného spánku, a tak dúfam, že toto pekné slnečné a teplé počasie zostane s nami až do konca leta.

Vodné dielo - Kráľová
Vodné dielo – Kráľová

Keď prší…

· Reading Time: 1 minute

Máme tu jeseň a jej typické sychravé počasie. Príroda síce hrá pekne farbami, ale dážď to kazí. Áno, byť večer doma v teple, keď vonku leje je super, ale byť vonku keď prší ani, tak nie. Čo sa dá v takomto počasí robiť s koňmi, ak nemáme k dispozícii halu? Mne napadlo, že by som im mohla umyť kopytá a natrieť ich masťou na kopytá. Prikladám k tomuto článku aj video, ako to prebiehalo…:)

 

Nitriansky hrad

· Reading Time: 2 minutes

Cez víkend sme si s Robom urobili výlet na nám blízky hrad v Nitre.

Nitriansky hrad je hradný komplex v Nitre priamo na hradnom vrchu v centre mesta. Hlavnou dominantou hradu je Katedrála svätého Emeráma, biskupský palác.
Koncom 8. storočia sa tu začalo formovať Nitrianske kniežatstvo. Po začlenení Nitrianskeho kniežatstva do Veľkej Moravy sa mesto stalo sídelným centrom kniežaťa. Ten hradisko ďalej rozširoval a opevňoval. Písomné zmienky pochádzajú z roku 871 a záznamy v Maurovej kronike spomínajú Baziliku svätého Emeráma už z polovice 11. storočia.
Hrad bol záujmom panovníkov Matúša Čáka Trenčianskeho, Žigmunda Luxemburského a Mateja Korvína.

My sme sa dostali na vežu Katedrály, ktorej súčasť bolo aj jej vnútro. Pochodili sme celý komplex areálu s výhľadmi na Nitru a navštívili sme taktiež múzeum, v ktorom sa nachádzali rôzne artefakty. Pozreli sme si tiež Kazemat, v ktorom bolo mini delo…:)

Čln & Kone

· Reading Time: 1 minute

Po pol roku na koni a zábavné člnkovanie na jazere som zaznamenala vo videu 🙂

Víkend na Horehroní

· Reading Time: 1 minute

Na horehroní bolo dobre, pekne, teplo. Bolo tam taktiež veľa ľudí, toľko ľudí som tam ešte nevidela…:)

Boli sme v Dobšinskej ľadovej jaskyni, na prechádzke okolo Chramošského viaduktu v Telgárte a deň sme ukončili opekaním na záhrade.

Člnkovanie

· Reading Time: 1 minute
  1. august a dobrodružstvo na jazere…:)

https://www.instagram.com/p/CDZMneLJcBj/

Sunflowers

· Reading Time: 1 minute

Slnečnicové pole <3

https://www.instagram.com/p/CCrPGqsp1yq/?utm_source=ig_web_copy_link