Slnečné lúče po zime…

Po mrazivých a zasnežených dňoch konečne prišla jar. Prišla nečakane o niečo skôr, ale to mi prišlo práve vhod a mohla som ísť na bicykel. V škole mám športový predmet, kde musím splniť niekoľko hodín bicyklovania za semester. Vďaka tomuto som za 2 dni spravila asi svoje vlastné rekordy v počte kilometrov. Bicyklovanie ma až tak veľmi nebaví, ale v tejto dobe sa teším aj z toho, že som v prírode na bicykli, aj keď by som omnoho radšej bola na koni. Príroda sa pomaly už zobúdza zo zimného spánku, a tak dúfam, že toto pekné slnečné a teplé počasie zostane s nami až do konca leta.

Vodné dielo - Kráľová
Vodné dielo – Kráľová

Continue Reading

Keď prší…

Máme tu jeseň a jej typické sychravé počasie. Príroda síce hrá pekne farbami, ale dážď to kazí. Áno, byť večer doma v teple, keď vonku leje je super, ale byť vonku keď prší ani, tak nie. Čo sa dá v takomto počasí robiť s koňmi, ak nemáme k dispozícii halu? Mne napadlo, že by som im mohla umyť kopytá a natrieť ich masťou na kopytá. Prikladám k tomuto článku aj video, ako to prebiehalo…:)

 

Continue Reading

Nitriansky hrad

Cez víkend sme si s Robom urobili výlet na nám blízky hrad v Nitre.

Nitriansky hrad je hradný komplex v Nitre priamo na hradnom vrchu v centre mesta. Hlavnou dominantou hradu je Katedrála svätého Emeráma, biskupský palác.
Koncom 8. storočia sa tu začalo formovať Nitrianske kniežatstvo. Po začlenení Nitrianskeho kniežatstva do Veľkej Moravy sa mesto stalo sídelným centrom kniežaťa. Ten hradisko ďalej rozširoval a opevňoval. Písomné zmienky pochádzajú z roku 871 a záznamy v Maurovej kronike spomínajú Baziliku svätého Emeráma už z polovice 11. storočia.
Hrad bol záujmom panovníkov Matúša Čáka Trenčianskeho, Žigmunda Luxemburského a Mateja Korvína.

My sme sa dostali na vežu Katedrály, ktorej súčasť bolo aj jej vnútro. Pochodili sme celý komplex areálu s výhľadmi na Nitru a navštívili sme taktiež múzeum, v ktorom sa nachádzali rôzne artefakty. Pozreli sme si tiež Kazemat, v ktorom bolo mini delo…:)

Continue Reading

Čln & Kone

Po pol roku na koni a zábavné člnkovanie na jazere som zaznamenala vo videu 🙂

Continue Reading

Víkend na Horehroní

Na horehroní bolo dobre, pekne, teplo. Bolo tam taktiež veľa ľudí, toľko ľudí som tam ešte nevidela…:)

Boli sme v Dobšinskej ľadovej jaskyni, na prechádzke okolo Chramošského viaduktu v Telgárte a deň sme ukončili opekaním na záhrade.

Continue Reading

Člnkovanie

  1. august a dobrodružstvo na jazere…:)

View this post on Instagram

🤍

A post shared by 𝓛𝓾𝓵𝓾 𝓥. (@_lu_lu_98_) on

Continue Reading

Sunflowers

Slnečnicové pole <3

View this post on Instagram

🌻🌻🌻 📸 @rblssjr_

A post shared by 𝓛𝓾𝓵𝓾 𝓥. (@_lu_lu_98_) on

Continue Reading