Som späť po dlhšom čase…

· Reading Time: 2 minutes
Späť po dlhšom čase. Posledné dva mesiace som bola dostatočne dosť vyťažená, aby som zabudla na to, že mám aj nejaký blog. V podstate, mohla by som písať o všetkom možnom, čo som za tieto dva mesiace zažila, ale to by bolo dlhé čítanie a aj písanie. Preto sa zameriam len na nejaké zaujímavé momenty z tohto obdobia.

September

V septembri sme s Robom boli u našich na chate, kde sme zažili veľmi zaujímavý a pre mňa extrémne nepríjemný víkend s nevítanými hosťami – myši, potkan alebo plch. Celý víkend som, teda strávila v strese a bála som sa kedy na mňa aký hlodavec vyskočí. Okrem tohto zážitku sme si dali rande v Telgárte a večeru v skvelej pizzerii, kde robia najlepšie burgre v Závadke nad Hronom.
Október
Zvyšné týždne som prežila pracovne a učením sa v škole. Tieto dve činnosti mi dosť zlievajú čas dokopy, čiže mi všetko rýchlo ubieha. V jeden októbrový deň sme šli znovu a raz na Ufo v Bratislave. Výhľad je skvelý, avšak zima tam hore je ešte „lepšia“. Halloween som prežila doma s tekvicou zohnanou na poslednú chvíľu a halloweenskymi rozprávkami.
Ďalej by som sa v tomto období rada venovala možno Vianočnej a zimnej tematike. Možno sem napíšem nejaké recepty alebo nápady/rady na darčeky. A moja obľúbená zimná činnosť sú Vianočné filmy, takže sa môžete tešiť na môj zoznam Vianočných filmov.

Víkend na Liptove

· Reading Time: 3 minutes

 

A tej krásy na Liptove, máme jej tu všade dosť,
ak sa prídeš k nám pokochať, príď vždy len tak – ako hosť.

Minulý víkend som s Robom navštívila Liptov. Zo všetkého najviac som sa tešila asi k Liptovskej Mare. Vždy, ak náhodou idem okolo po diaľnici, tak sa kochám výhľadom na tú veľkú vodu. Okrem toho je na Liptove množstvo atrakcií a výletov, ktoré môžete navštíviť. Na tento výlet/dovolenku som šla úplne psychicky vyčerpaná zo školy, a tak som dokonale načerpala nové sily.

Liptovská Mara, naše Slovenské more

Liptovská Mara, naše Slovenské more. Tak sa o nej hovorí a myslím si, že je to výstižné. Naozaj má človek pocit akoby bol pri mori, len k tomu chýba jemný morský vietor a slaná voda. Ale to sú detaily.

V časoch, aké nás postihli, by sme mali spoznávať aj možnosti, ktoré nám ponúka naša krajina. Predpokladám, že nie všetci sú scestovaní po Slovensku a poznám aj osobne ľudí, ktorí boli napríklad v Chorvátsku, ale v Košiciach ešte nie.

K Liptovskej Mare sme šli z Liptovského Trnovca, ktorý má vytvorenú pláž, na ktorej sa môžete slniť alebo ísť kúpať do vody. Okrem toho ponúka aj výletné plavby na lodiach. My sme sa, teda len slnili a Robo sa aj kúpal. Bol horúci letný deň, ale voda mala len 19 stupňov a na mňa to je príliš studené, takže som si do Mary namočila len nohy.

 

 

Heliport – dom na streche

Ako ďalšia zastávka v sobotu bol Heliport – dom na streche. Určite ho mnoho z Vás pozná už len z internetu. Tento zaujímavý dom je postavený na streche a všetok nábytok v ňom je tiež „dole nohami“.

Pravdupovediac, absolútne som nevedela do čoho idem. Myslela som si, že budem len uchvátená tým, že je nábytok nado mnou. No, nečakala som, že akonáhle vstúpim do toho domu, tak sa mi začne točiť hlava. Podlaha, na ktorej stojíte a prechádzate je totiž to naklonená do 2 smerov. Nezdá sa to, ale naozaj sa Vám zatočí z toho hlava jedna radosť. Môj rekord bol dostať sa na medziposchodie. Horné poschodie som už naozaj nezvládla. Okrem toho, že schody boli taktiež naklonené, tak horné poschodie bolo naklonené údajne ešte viac.

Okrem tohto domu máte vo vstupenke možnosť sa pozrieť do odstaveného malého lietadla a vrtuľníka.

Viac sme toho žiaľ nestihli, okrem prechádzania sa po Liptovskom Mikuláši, pretože nám poobede začala búrka.

 

Čo chystám v lete?

Najbližšia „zastávka“ opäť Horehronie. Odtiaľ by som chcela tiež nejaký 1-2 články. Možno sa polepším a budem blogovať pravidelnejšie, keďže mi už v podstate skončila škola. Určite pribudnú nejaké články o mačkách, možno nejaký beauty tip, ako som si vyliečila pleť od akné z respirátorov.

September

· Reading Time: 3 minutes

September, ako rýchlo prišiel, tak aj rýchlo odišiel. Letné počasie sa striedalo aj s chladným počasím, teda skôr s chladnými nocami. Tento mesiac bol, tak trochu hektický. Ku koncu sa začala škola a teraz sa musím naplno venovať nej.

Začiatkom mesiaca som ešte bola klasicky na lodi, kým sa dalo na nej byť a voda nebola ešte studená a slnko nezapadalo, tak skoro. Pár dní som bola aj pri koňoch. Síce som veľmi nejazdila, ale snáď zažijeme aj jesennú prírodu z konského chrbta <3.

Zúčastnila som sa, aj “bratovej” svadby, ktorá stihla byť ešte bez výrazných obmedzení. Táto svadba bola tak trochu spojená aj s výletom do Kremnice, kde sme navštívili Múzeum mincí a medailí.

      Kremnica

Kremnica patrí medzi stredoveké mestá stojace v čase svojej slávy v centre pozornosti panovníkov, ale aj ďalších mocných ľudí vtedajšieho sveta, ktorí sa ju usilovali dobyť a získať pre seba. Kremnické zlaté dukáty, tzv. florény, patrili k najhodnotnejším a k najvyhľadávanejším minciam v Európe. Podľa dochovaných záznamov ich v Kremnici za celú históriu vyrazili 21,5 milióna kusov. Ich celková hodnota by pri dnešných cenách zlata predstavovala jednu miliardu dolárov (odhliadnuc od historickej hodnoty). Kremnická mincovňa patrí k najstarším podnikom svojho druhu na svete a je jedným z mála, ktoré fungujú nepretržite doteraz od roku 1328. Vyrábajú sa tu napr. aj slovenské euromince. Baníctvo a mincovníctvo priniesli mestu bohatstvo a slávu. Sídlil tu komorský gróf (comes), ktorý stál na čele banskej a mincovnej komory spravujúcej 12 stolíc. Riadil banské podnikanie a ako zástupca panovníka dozeral na ťažbu drahých kovov a na kvalitu razených mincí. Kremnica mala vedúce postavenie aj v zväze siedmich stredoslovenských banských miest. Najväčšia produkcia zlata v Uhorsku v 14. storočí vyslúžila mestu prívlastok „zlatá“ Kremnica. 

Zdroj: Wikipedia

Domov sme šli cez Krahule, a tak sme sa odfotili v strede Európy. No, zvyšok mesiaca šiel v duchu len nejakých spoločných obedov s Robom. Výlet na  Nitriansky hrad a potom len škola, škola a škola :).

 

 

Február

· Reading Time: 4 minutes

 

 

Tento mesiac píšem s odstupom mesiaca, pretože sa toho veľa udialo a nemala som chuť písať a ani nad týmto celým premýšľať…:)

 

 

 

Február, február začal si sa pekne. Hneď v prvý deň sme s kamarátom Adim vybehli na bicykloch na našu priehradu. Počasie bolo nádherné a aj náš výlet bol super.
Celý mesiac sme sa stretávali aj s kamarátmi. Bolo nám dobre a ani sme netušili, že sa naše životy v priebehu pár týždňov zmenia.
Keďže sme ešte ako nič netušiaci účastníci tejto dnešnej “katastrofy” behali, kade – tade, tak sme sa v jeden trochu chladnejší, ale za to krásny večer vybrali ako partia na Nitriansku kalváriu. Tento spontánny výlet ma milo prekvapil a urobil mi radosť. Na kalvárii som bola prvý krát a rada si to zopakujem, keď sa situácia na Slovensku, ale aj celkovo vo svete upokojí.

Svätá Háta všetky kúty zahatá.

 

Taktiež ma v tento mesiac čakali talentovky na VŠMU na herectvo. Najprv som z toho bola veľmi nadšená a tešila som sa, ale, ako plynul mesiac a deň talentoviek sa blížil, tak som z toho čoraz viac a viac chytala strach a depresiu. Nakoniec týždeň pred nimi som sa rozhodla sa ich nezúčastniť a vtedy mi akoby padol kameň zo srdca a cítila som sa byť šťastná. Zrejme ma to na VŠMU srdcom, predsa len neťahalo. Taktiež trpím v zime chronickou bolesťou hrdla kvôli nahromadenému chladu v mojom organizme (pre bežných ľudí sa to volá “alergia na zimu”), a tak sa mi so zachrípnutým hlasom nechcelo spievať a recitovať, keďže to najpríjemnejšie nie je.

 

Posledné dni na ľade

V podstate od začiatku februára som každý týždeň chodila na hokejové tréningy, aby som sa naučila lepšie korčuľovať. Veľmi mi to nešlo, ale hlavné je, že ma to bavilo a na ľade som sa snažila byť skoro každý deň, kým nám to počasie prialo. Boli dni chladnejšie a taktiež boli dni aj teplejšie, keď sa nám ľad extrémne topil a miestami sme sa korčuľovali po vode. Na mojom prvom tréningu som mala celkom strach, že, čo ma to čaká. Vybrala som si veľmi “prajné” počasie a mala som, čo robiť, aby ma zakaždým neodfúklo na mantinel. Bol to vydarený tréning. Na druhý deň som mala takú veľkú svalovku, že som z toho bola až prekvapená. No po skoro mesiaci chodenia na hokejové tréningy som sa s týmto športom, ktorý ma začal baviť musela rozlúčiť. Mala som v pláne od marca chodiť do Bratislavy na krasokorčuliarsky kurz, ale žiaľ život nám to všetkým zariadil inak.

 


Vo februári som poctivo 3x do týždňa sledovala aj zápasy Belasých! Nebol deň, keď hrali, čo by som ich aspoň silou myšlienky nepodporila. Hrali super, aj keď, nie vždy boli dni, keď, sa im darilo najlepšie, no vždy do toho dali, čo najviac, a to sa cení.
Na jeden domáci zápas som, ale napokon išla s mojimi kamarátmi Adim a Peťom. Najvtipnejšie na tom je, že Adi je neutrálny fanúšik a viac ho zaujíma ozvučenie štadióna a kameramani, ako samotná hra a Peťo je zasa fanúšik Košíc…
Tento zápas sme si, ale napriek tomu všetci traja užili a zabavili sme sa. Hlavne sme boli spolu a bolo nám dobre.

Dúfam, že si každý užil február a aj jeho niektoré chladnejšie dni naplno, pretože tento nešťastný marec je až abnormálne teplý, a teda hlavne karanténny…:)

HC Slovan Bratislava vs. HKM Zvolen

 

 

Love, Lulu