· Reading Time: 3 minutes

 

A tej krásy na Liptove, máme jej tu všade dosť,
ak sa prídeš k nám pokochať, príď vždy len tak – ako hosť.

Minulý víkend som s Robom navštívila Liptov. Zo všetkého najviac som sa tešila asi k Liptovskej Mare. Vždy, ak náhodou idem okolo po diaľnici, tak sa kochám výhľadom na tú veľkú vodu. Okrem toho je na Liptove množstvo atrakcií a výletov, ktoré môžete navštíviť. Na tento výlet/dovolenku som šla úplne psychicky vyčerpaná zo školy, a tak som dokonale načerpala nové sily.

Liptovská Mara, naše Slovenské more

Liptovská Mara, naše Slovenské more. Tak sa o nej hovorí a myslím si, že je to výstižné. Naozaj má človek pocit akoby bol pri mori, len k tomu chýba jemný morský vietor a slaná voda. Ale to sú detaily.

V časoch, aké nás postihli, by sme mali spoznávať aj možnosti, ktoré nám ponúka naša krajina. Predpokladám, že nie všetci sú scestovaní po Slovensku a poznám aj osobne ľudí, ktorí boli napríklad v Chorvátsku, ale v Košiciach ešte nie.

K Liptovskej Mare sme šli z Liptovského Trnovca, ktorý má vytvorenú pláž, na ktorej sa môžete slniť alebo ísť kúpať do vody. Okrem toho ponúka aj výletné plavby na lodiach. My sme sa, teda len slnili a Robo sa aj kúpal. Bol horúci letný deň, ale voda mala len 19 stupňov a na mňa to je príliš studené, takže som si do Mary namočila len nohy.

 

 

Heliport – dom na streche

Ako ďalšia zastávka v sobotu bol Heliport – dom na streche. Určite ho mnoho z Vás pozná už len z internetu. Tento zaujímavý dom je postavený na streche a všetok nábytok v ňom je tiež „dole nohami“.

Pravdupovediac, absolútne som nevedela do čoho idem. Myslela som si, že budem len uchvátená tým, že je nábytok nado mnou. No, nečakala som, že akonáhle vstúpim do toho domu, tak sa mi začne točiť hlava. Podlaha, na ktorej stojíte a prechádzate je totiž to naklonená do 2 smerov. Nezdá sa to, ale naozaj sa Vám zatočí z toho hlava jedna radosť. Môj rekord bol dostať sa na medziposchodie. Horné poschodie som už naozaj nezvládla. Okrem toho, že schody boli taktiež naklonené, tak horné poschodie bolo naklonené údajne ešte viac.

Okrem tohto domu máte vo vstupenke možnosť sa pozrieť do odstaveného malého lietadla a vrtuľníka.

Viac sme toho žiaľ nestihli, okrem prechádzania sa po Liptovskom Mikuláši, pretože nám poobede začala búrka.

 

Čo chystám v lete?

Najbližšia „zastávka“ opäť Horehronie. Odtiaľ by som chcela tiež nejaký 1-2 články. Možno sa polepším a budem blogovať pravidelnejšie, keďže mi už v podstate skončila škola. Určite pribudnú nejaké články o mačkách, možno nejaký beauty tip, ako som si vyliečila pleť od akné z respirátorov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *